З 1 квітня 2019 року до НСЗУ перейшло адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Програма реімбурсації здійснюватиметься виключно на основі та в межах функціоналу системи eHealth, що передбачає укладання договорів між НСЗУ та суб’єктами господарювання в системі eHealth і використання електронних рецептів, як складової частини електронних медичних записів.

 

З лютого 2019 року програма реімбурсації «Доступні ліки» в Україні почала переходити в електронну форму - лікарські засоби будуть відпускатися виключно за електронними рецептами. Адмініструвати програму тепер буде Національна служби здоров'я України (НСЗУ).

Важливо знати, що після того, як програма «Доступні ліки» перейде під адміністрування НСЗУ зміниться модель її фінансування - відшкодування за ліки аптекам буде здійснюватися в рамках договору з НСЗУ, за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

Період прийому заяв про укладання договорів необмежений. Якщо заява на договір подана до 20 числа поточного місяця, то такий договір починає діяти з першого числа наступного місяця.

Щоб стати аптекою-учасницею програми «Доступні Ліки» аптечні заклади повинні зареєструватися в центральній базі даних системи eHealth. Це можна зробити за допомогою сервісів, які вже працюють з eHealth, або програмного забезпечення, яке аптеки розроблять самотужки. З метою спрощення цієї процедури пропонуємо для Вас нашу інформаційну систему «SimplexMed».

 

Всі аптечні заклади, які мають намір укласти договір про реімбурсацію з НСЗУ, повинні:

1) бути зареєстрованими в Електронній системі охорони здоров'я eHealth;

2) мати ЕЦП у працівників, що будуть працювати в електронній системі;

3) мати відповідне комп'ютерне обладнання та доступ до мережі Інтернет; 

4) мати  програмне забезпечення, що може підключатися до eHealth.

 

У SimplexMed реалізований та протестований функціонал реєстрації аптечних закладів в системі в рамках реімбурсації та укладання договору з НСЗУ а також, наявний функціонал виписування та погашення рецепту.

 

Для аптечних закладів:

Реєстрація аптечного закладу в системі;
Укладання договору про реімбурсацію з НСЗУ;
Реєстрація працівників в системі;
Погашення рецептів у рамках програми реімбурсації.

Заявка на отримання пропозиції

 


Comments are closed.